שיגור מסמכים אוטומטי בין משרדי

גם היום בעידן המידע והמחשוב, ישנם מצבים רבים בהם אנו זקוקים להעביר מסמכים שלא באמצעות האימייל, הפקס או המחשב. בין השאר ניתן למנות מקרים כמו שיגור מסמכים מאובטחים, כאלה שצריך וחשוב שהנמען יקבל באופן אישי לידיו מסמך מקורי.

עד היום השתמשו בעובדים ייעודיים אשר תפקידם היה להעביר מסמכים כאלו ליעדם, אולם השיטה הוותיקה אפשרה מקום רב לטעויות אנוש, לבעיות רבות כתוצאה מאי עמידה בזמנים, וכדומה, שלא לדבר על מצבים בהם העובד שזהו תפקידו לא התייצב לעבודה מפאת מחלה או חופשה, או שהנמען לא היה באותו הזמן במשרד ולכן המסירה האישית לא התבצעה.

בכדי לענות על צרכים אלה מחד, ולהוזיל את העלויות הגבוהות של שיגור מסמכים מאידך היה צורך למצוא דרך טובה יותר, יעילה יותר, מהירה יותר, אמינה יותר וחסכונית יותר.

דרך זו נמצאה בצורה של טכנולוגיה אמינה ומתוחכמת בשם מערכת שיגור פניאומאטית, שמאפשרת בין היתר גם שיגור מסמכים אוטומטי בצורה יעילה ומאובטחת.

למערכת הפניאומאטית יתרונות רבים, כאשר בין היתר היא חוסכת זמן כך שאם בעבר שליח החברה צריך היה לקבל את החומר לידיו, לקבל הנחיות ואז לחפש את המשרד והאדם שאליו ממוען החומר, כיום המערכת מאפשרת שיגור מסמכים אוטומטי תוך שניות ספורות בלבד מיעד אחד למשנהו.

כאשר מדובר במבנה שבו משרדים או חדרים רבים בו ממודרים, נמצאים מאחורי דלתות אבטחה, והגישה אליהם מסובכת, המערכת הפניאומאטית עוקפת את הסרבול הזה ומאפשרת שיגור מסמכים אוטומטי בפשטות, ביעילות ובדיוק לידי האדם הנכון. מערכת שינוע פניאומאטית מנוהלת על ידי מחשב עם תוכנה חכמה ואופציות רבות להבטיח קביעת סדרי עדיפויות לפי צרכי הארגון ופתרון להעברה מהירה ובטוחה כך שרק הנמען יוכל לאסוף את המשלוח מהעמדה.

בית חולים הוא דוגמא למקום שבו צריך לעיתים קרובות להעביר במהירות ממקום למקום תרופות, מסמכים רפואיים או דגימות למעבדה.

במקום שהזמן בו הוא קריטי והכול צריך להתבצע באופן מדויק ויעיל כדי להציל חיי אדם יש צורך בטכנולוגיה מוכחת שמאפשרת את הטיפול הטוב והיעיל ביותר.

אחת התכונות העיקריות של המערכת היא שגם ברגעי עומס וגם כשהמטענים המועברים באמצעות קרוניות מגיעים לצומת מרכזית, המערכת יודעת לסדר ולשלוח כל קרונית ליעדה, לתעדף מטענים מסוימים לפי דרישה והכול נעשה במהירות של 8 מטר בשנייה!

המערכת בנויה לשרת גם למרחקים גדולים כך שגם בבתי חולים גדולים ניתן להעביר חומרים רפואיים במהירות ממחלקה אחת לאחרת ואו ממבנה אחד למבנה סמוך.

פתרון מושלם ויעיל לחסכון ולשיפור רמת השרות ללקוח תוך כדי הגדלה משמעותית של הרווחיות בארגון.